Turnaj v plážovém fotbale na Varenské 19.7.2003

Hrálo se 4+1 a na 2x6min ve skupině a 2x8 min play off

ZWĚŘ - Litrpool 0:1

sestava: Brambor - Mad Marw, Torcidaš - Pytel, Robert

Úvodní zápas a hned proti finalistovi z minulého turnaje. První poločas byl vyrovnaný, bylo pár šancí na každé straně, ale pouze náš soupeř dokázal jednu z nich úspěšně zakončit. V druhém poločase jsme měli zřetelnou převahu a soupeře nepustili do žádné vyložené šance a sami jsme si vytvořili dvě gólové šance, ve kterých nejprve Torcidaš sám cca 4m před soupeřovou brankou nikým neatakován trefil brankáře stojícího uprostřed branky a po té stejně zakončil individuální akci Robert. V posledních vteřinách zápasu jsme zahrávali několik rohů z pravé strany, přičemž ten poslední byl rozehrán dozadu na Pytla a ten trefil balón z voleje. Jeho rána však opět našla uprostřed brány stojícího gólmana.

ZWĚŘ - Puling 1:0

sestava: Brambor - Mad Marw, Torcidaš - Pytel, Robert náhradník, Tommy

V tomto zápase nás již bylo 5, takže jsme se po cca 1 min mohli na hřišti střídat. První poločas zápasu byl opět vyrovnaný - s naší mírnou převahou, kterou jsme nedokázali proměnit ve vedoucí gól. Druhý poločas byl již v naší plné režii, tedy až na poslední minutu, ale do té doby jsme dokázali zakončit jednu akci gólem, a to když se MadMarw, který se v průběhu druhého poločasu přesunul z obrany do útoku, otočil kolem svého strážce a v pádu placírkou umístil střelu kolem vybíhajícího brankáře. Po téměř shodné akci mohl tentýž hráč o pár vteřin později zvýšit vedení na 2:0, ale jeho rána o půl metru minula soupeřovu branku. V poslední minutě nás soupeř ve snaze vyrovnat zatlačil na naší polovinu, ale do vážnější šance jsme jej nepustili a po zásluze si připsali první turnajové vítězství.

ZWĚŘ - Chmelnice 0:2

sestava: Brambor - Pytel, Torcidaš - Robert, Mad Marw, náhradník Tommy

Na poslední zápas ve skupině jsme přeskupili jednotlivé hráče, kdy se do útoku přesunul z obrany místo Pytla MadMarw. Bohužel tento zápas nám vůbec nevyšel, ne že by nás soupeř nějak přehrál, ale náš výkon byl nemastný neslaný. Navíc první gól, který jsme dostali, byl hodně nešťastný. Brambor se vrhnul po střele, která mířila k jeho pravé tyči, jenže těsně před ním narazila na písečnou dunu a odrazila se doprostřed branky přes ležícího Brambora. V druhém poločase soupeř přidal druhou bránu a bylo rozhodnuto.

sestava: Brambor - Mad Marw, Pytel - Torcidaš- Robert

Na tento zápas jsme pozměnili taktiku, což se ukázalo jako správné. I z hlediště bylo od pořadatelů slyšet: "Dívej se jak to mají vychytané, tři brání a zároveň se doplňuji dopředu". Samotný zápas probíhal za naší mírné převahy. Soupeře, který skončil ve skupině na prvním místě a měl průměr všech střelených branek cca 4 na zápas, jsme k ničemu nepustili a sami jsme ohrožovali soupeřovu branku ze střední a větší vzdálenosti. 3 minuty před koncem prvního dějství se dostal k míči Torcidaš a z úhlu prostřelil brankáře 1:0. Zbytek prvního poločasu a celý druhý poločas se odehrával dle stejného scénáře až na jedinou výjimku. V 11 minutě Brambor rozehrával na Tommyho, ale balón k němu nedoletěl a zastavil se o písek, čehož využil soupeř a šel do přecílení 3, které řešil rychlou přihrávkou na levé křídlo a umístěnou střelou do protipohybu Brambora 1:1. Do konce zápasu se již nic vážného nestalo. Přišli na řadu pokutové kopy:

- k prvnímu se postavil Mad Marw, ale jeho střelu na brankářovu levou stranu hostující brankář vykryl 0:0
- soupeřovu penaltu Brambor bez problému zlikvidoval 0:0
- Robert zamířil do horní části branky, ale hostující brankář byl připraven 0:0
- soupeř opět našel v brance pouze připraveného Brambora 0:0
- Torcidaš zamířil do pravé horní části branky, ale brankář byl na místě a střelu vyrazil
- rozhodující penaltu proměnil hráč, který vyrovnával na 1:1 a stejně jako při vyrovnání nedal Bramborovi šanci a ranou do pravého dolního rohu Bramborovy branky rozhodl utkání.