Turnaj v plážovém fotbale na Varenské 10.8.2003

Dne 10.9.2003 se odehrál další turnaj v plážovém fotbale ve sportovním komplexu na Varenské ulici. K tomuto turnaji jsme dostali pozvánku ze svazu od pana Dzudziaka. Dle propozic které jsme dostali se mělo zúčastnit 32 mužstev v den turnaje jsme se dozvěděli, že se nakonec přihlásilo a zaplatilo startovné (800 Kč) pouze 6 mužstev. Nutno podotknout že s menším počtem stoupla i kvalita týmů oproti předchozímu turnaji. Na základě takto nízké účasti nám byla navrácena polovina z již zmiňovaného startovného.
V pátek večer byla přislíbena účast 12 členů našeho klubu. Nakonec se nás sešlo pouze 7, což byl ale plně dostačující počet.

Zwěř – Baník 0:2 (0:1)

sestava: Brambor-Mad Marw, Marfo-Robert, Torcidaš náhradníci: Maly, Carbik

Když jsme viděli název soupeře pro první zápas říkali jsme si že to bude partička kluků, která není schopna vymyslet si vlastí název a pojmenovali se podle jejich oblíbeného týmu. Pomalu a jistě nás tento názor při čekaní na toto utkání začal přecházet. Důvod ? Jednoduchý, když člověk vidí přicházet Petra Drozda, Pavla Bestu (současní hráči základní sestavy FC Baníku Ostrava), Vlastimila Kulu, Svatopluka Schafera (bývalí hráči FC Baníku Ostrava) tak si jednoduše řekne á do prdele co na tom place bundem dělat. Naštěstí se potvrdilo že písek celkem dost smazává výkonnostní rozdíly, takže se nepotvrdily naše prognózy, že když dostanem míň než 5:0 tak to bude úspěch. Samotný zápas se odehrával v prvním poločase za mírné převahy našeho soupeře, kterou hráči Baníku dokázali zužitkovat když si z druhé vlny naběhl na přihrávku P.Drozda V.Kula. Mad Marw který k němu přistupoval bohužel pouze zastínil výhled Bramborovi který střelu V.Kuly neviděl 1:0. V druhém poločase se hra již vyrovnala a Zwěř se díky Malému dostala do třech slibných příležitostí jenže ani jednu těchto střel se Malému nepodařilo proměnit ve vyrovnávací branku. V závěru utkání pečetil výhru Baníku P.Drozd jenž zůstal zcela sám na pravé straně u naší branky (cca 4m) a na jeho lehkou střelu nedokázal Brambor zareagovat respektive pouze ji tečoval do vlastní sítě 2:0. Z toho to utkání zůstanou některým našim hráčům zajímavé zážitky. Například Malému, který obehrál P. Bestu (jak on říká udělal jsem ho jak malého kluka).

Zwěř – Alukola 0:3 (0:1)

Toto utkání v prvním poločase ovlivnila situace z cca 3 min, kdy hosté měli kopat roh. Soupeř tuto standardní situaci rozehrál autovým vhazováním. Míč se při reklamaci z naší strany odrazil do autu. Při reklamaci rozhodčí potvrdil že se rohový kop nečekaně kope a ne vhazuje, jenže soupeř na toto nereagoval a rozehrál aut který skončil brankou na 1:0. ani reklamace kapitána Mad Marwa že jsme nehráli protože jsme očekávali opětovné rozehrání rohového kopu u sudího jeho názor branku uznat nezměnila holt není to Horst Siegel (dne 9.10.2003 reklamoval v utkání Příbram-Sparta branku hostí, kterou rozhodčí nejprve uznal a po reklamaci H.S. ji odvolal). Tento moment poznamenal některé hráče do konce prvního poločasu. Projevovalo se to zvýšenou agresivitou v osobních soubojích i nadávkami vůči soupeři. Druhý poločas probíhal klidněji soupeř vstřelil ještě jednu branku 2:0 a v závěru při naší hře vabank, kdy jsme utočily ve třech a v obraně nechávaly pouze jednoho hráče přidal soupeř při brejku dva na jednoho třetí branku 3:0.

Zwěř – Fortuna 1:2 (1:2)

Třetí utkání turnaje pro nás začalo dobře podařilo se nám vstřelit první branku na turnaji a to když se míč při závaru před brankou soupeře odrazil od Malého přímo před Torcidaše, který z první vypálil a jeho střela se odrazila od břevna kousek za brankovou čáru 1:0. Vedli jsme 1:0, ale bohužel soupeři se podařilo ještě do poločasu otočit na 1:2. Nejprve když vznikly problémy se střídáním a než jsme se na hřišti rozestavily soupeř přešel do rychlého protiútoku dva na jednoho a bylo to 1:1. V závěru prvního poločasu pak přidal ještě jednu branku a prohrávali jsme 1:2. Druhý poločas jsme začali hned z rozehrávky kdy Robert protáhl brankáře hostí. V průběhu poločasu si opět Maly vypracoval několik příležitostí, ale ani on ani jeho spoluhráči nedokázali soupeřova brankáře překonat. Nepovedlo se to ani Robertovi, který tak jak tento poločas začal tak jej taky zakončil. Jeho střela z cca 8m jen těsně minula pravou tyč.
statistika: Torcidaš 1+0, Maly 0+1

Zwěř – Litrpool 1:5 (1:2)

sestava: Brambor-Torcidaš, Marfo-Robert, Mad Marw náhradníci: Maly, Carbik

Utkání proti jedinému známému soupeři z předchozích turnajů jsme začali stejně jako to předchozí. Po pár minutách vyhodil Brambor vysoký balón dopředu na Mad Marwa a ten jej hlavou přistrčil na Malého, který konečně protrhl svoji střeleckou smůlu a bylo to 1:0. Tak jak se toto utkání podobalo předchozímu v tom že se nám podařilo vstřelit první branku, tak jsme v té podobě pokračovali a soupeř po našich chybách otočil do poločasu na 1:2. V druhém poločase již jasně dominovali hráči soupeře. Důvod byl jednoduchý po té co vstřelil branku na 1:3 jsme začali bezhlavě útočit čehož dokázal využít a vycházel do Rychlých protiútoků z kterých nám přidal ještě dvě branky 1:5.
statistika: Maly 1+0, Mad Marw 0+1

Zwěř – Myson 3:0 (3:0)

sestava: Robert-Torcidaš,Marfo-Mad Marw, Maly náhradníci: Carbik, Brambor

V tomto zápase došlo k několika změnám Robert vzhledem k tomu že měl problémy s nohou a nemohl kopat do balónu šel místo Brambora do branky a ten se přesunul do útoku a druhý poločas kvůli nakopnutým prstům neodehrál Carbik. Na Robertovi v brance se projevili jeho zkušenosti z velkého fotbalu a pokud se soupeř dostal do nějaké příležitosti tak ji zlikvidoval. Bohužel již si nepamatuji jak padl náš první gól (asi sem měl moc kofol, nebo to bylo tím slunkem). Pamatuji si jen, že jej vstřelil Mad Marw 1:0. Druhá branka padla po výhozu Roberta na pravé křídlo, kde proti Mad Marwovi vyběhl brankář, ale ten nereagoval na volání Malého z druhého křídla a vystřelil, no vystřelil jeho střela minula brankáře, který byl vyběhnutý těsně před ním a tak tak se dokutálela za brankovou čáru 2:0. Třetí gól padl po autovém vhazování u soupeřovi branky, kdy vystřelil Brambor a jeho tečovanou střelu zastavila až tyč. U ní však již číhal Mad Marw a lehce završil HAT-TRICK 3:0. V druhém poločase se sice soupeř snažil něco z výsledkem udělat, ale naše obrana v čele s Robertem mu k tomu nedala šanci. Naši asi největší šanci v druhém poločase nevyužil Brambor a to když se po přistrčení od Mad Marwa ocitl tváří v tvář brankáři, ale jeho rána minula levou tyč soupeřovy branky.
statistika: Mad Marw 3+0, Robert 0+1, Brambor 0+1, + jedna asistence u prvního gólu nepamatuji si autora.

statistika turnaje: Mad Marw 3+1, Maly 1+1, Torcidaš 1+0, Robert 0+1, Brambor 0+1