Zwěř CUP 2004 • Zwěř CUP 2005 • Zwěř CUP 2006Zwěř CUP 2007

19.11.2005

ZWĚŘ CUP 2005

Rok se sešel s rokem a máme tady v pořadí druhý Zwěř cup kterého se tentokráte zúčastnilo 8 týmu. Vzhledem k tomu ze letošní sezóna oproti loňské začala podstatně dříve tak z původního složení týmů odpadli týmy Ganja a Deves, které nahradili týmy Koksovny (interliga) a AC Čepo. 8 týmů bylo rozděleno do dvou čtyř členných skupin. Ve skupině A byli AC Čepo, C.i.P., Koksovna, Tarasco a ve skupině B se potkali Beach Boys Odry, Radošovců, obhájce vítězství Pustovce B a pořádající Zwěř. Hrálo se ve skupině každý s každý a po té první dva ze skupiny postupovali proti sobe do semifinále a mužstva z třetích míst se utkala proti sobě o 5. místo a týmy ze čtvrtých míst se utkali o konečné 7. místo respektive o to kdo neskončí poslední .Vzhledem k rozšíření turnaje o 4 týmy jsme tentokráte nechtěli riskovat amatérské výkony na postu rozhodčího některých z nás a Malý pozval dva rozhodčí jenž ve velkém fotbale pískají I.A třídu, tedy zkušení rozhodčí z velkého fotbalu , kteří ale z futsalem moc velké zkušenosti neměli, ale nakonec se s turnajem popasovali velmi dobře. Nikdo si na jejich výkon nestěžoval takže nad sudími vládla spokojenost.

Co se týká papírových předpokladů a favoritů turnaje, tak dle soutěží z kterých týmy pocházejí byli favority AC Čepo(OV) a Beach Boys Odry(FM), kteří hrají okresní soutěže svých regionu.. Asi největší neznámou byl interligový tým Koksovny a potom člověk nikdy neví s kým přijede Radoš. Do bojů o poháry, které se tentokráte udělovaly za první tři místa chtěla samozřejně promluvit i Zwěř. Pojďme se tedy podívat zda se papírové předpoklady naplnily či nikoliv a jak si Zwěř poradila s absenci dvou hráčů základní sestavy Malého (Egypt) a Roberta (nemocen).
Celý turnaj otevřel zápas dvou nováčků na Zwěř Cupu souboj týmů ze skupiny A AC Čepo a C.i.P. rozdíl dvou ligových soutěží moc viditelný nebyl, ale Čepo nakonec po boji zvítězilo 2:1 a připsalo si první vítězství v turnaji. Hned první kolo ukázalo že oba týmy které byli před turnajem velkou neznámou budou patřit k tomu lepšímu na turnaji, Koksovna svůj první zápas zvítězila 3:1 a Raďošovci remizovali s Beach Boys 1:1. Hned v prvním kole se uskutečnila repríza loňského finále ve kterém Pustkovec B zvítězil na 2:0 na penalty, kdy v normální hrací době skončilo utkání 2:2. Po roce se oba týmy rozešli remízou 1:1, když Zwěř poslal do vedení Kečup po Bramborově pasu jenže vzapětí Pustkovec srovnal a daný stav se tedy již nezměnil.

Ve skupině A si nejlépe vedli týmy AC Čepo a Koksovny, které ztratily body pouze ve vzájemném utkání které skončilo remízou 3:3. Ostatní své zápasy vyhráli a tak o prvenství Koksovny rozhodl vetší počet vstřelených branek. C.i.P. vítězstvím 2:0 nad Tarascem rozhodlo o tom že oni půjdou do souboje o 5.místo a Tarasco se utká o to kdo na turnaji obsadí poslední místo.

Skupina B byla vypadala dramatičtěji tedy hlavně její poslední zápas. V čele skupiny se usadili Beach Boys a bohužel na opačném konci skupiny Zwěř, která získala bod pouze za již zmiňovanou remízu s obhájcem prvenství Pustkovcem B a další své zápasy prohrála s Raďošovci 1:2 a s Beach Boys 1:3. V posledním zápase se rozhodovalo o tom kdo postoupí společně s Beach Boys do bojů o poháry a kdo skončí ve skupině třetí či čtvrtý. Raďošovci měli jasno že pokud zvítězí o dvě a dají 4 a více branek postupují z prvního místa, v případě vítězství 3:1 o prvním místu royhodne los a v případě jiné výhry postupují z druhého místa. Pustkovec hrál o svou šanci na postup. Pokud by zvítězil postoupil by na úkor raďosovců díky lepšímu vzájemnému zapasu, kdyby prohrál 1:3 o posledním ve kupině by musel rozhodnout los a pokud by prohráli o 2 branky přičemž by žádnou nevstřelili utkali by se o to kdo skončí v turnaji poslední s Tarasem. Samotný zápas se začal od začátku vyvíjet ve prospěch Raďošovců brzy se dostali do vedení 2:0, když následně zvýšili na 3:0 vypadalo vše dobře tedy ve prospěch pořádajícího týmu „nebudeme hrát o poslední místo?“. Raďošovci kontrolovali hru a zdálo se být rozhodnuto. Ovšem před koncem utkaní došlo k faulu v brankovišti Raďošovců a rozhodčí ani na chvíli nezaváhal „PENALTA“. Pokutový kop s přehledem proměnil Libor Šumník a skóre již se do konce utkání nezměnilo. Zápas skončil výsledkem 3:1 pro Raďošovce a tento výsledek znamenal jediné a to že o pořadí na prvním a druhém místě rozhodne los mezi kapitány Beach Boys a Raďošovců a o pořadí na třetím a čtvrtém místě los mezi kapitány Pustovce B a Zwěře.

Losy nakonec vyhráli Raďošovci a Zwěř „uf….neskončíme poslední :-)“.

Boje o konečné umístění zahájil souboj o poslední místo ve kterém se utkal obhájce prvenství na Zwěř cupu Pustkovec B a Tarasco, ve kterém Pustkovec zvítězil 1:0 čímž odsoudil Tarasco k poslednímu místu. K největšímu podivení na turnaji došlo když byla Tarasu za poslední místo předávána cena a kapitán Tarasca se podivil že i za poslední místo dostanou ňákou tu lahvičku což hned rozjasnilo tváře jeho i jeho spoluhráčů...? V semifinálových bojích si postup do finále zajistily Beach Boys výhrou 2:0 nad Koksovnou a AC Čepo výhrou 2:1 nad Raďošovci a naplnili se tak papírové předpoklady turnaje tzn. Že se ve finále se utkají týmy z nejvyšších soutěží.

V zápase o 5, místo se utkala Zwěř s C.i.P.. Poslední vzájemný přátelský zápas skončil vysokou, ale zaslouženou prohrou Zwěře 0:5, takže když se na začátku zápasu dostali C.i.P. do vedení nevěstilo to nic dobrého. Stav 0:1 vydřel téměř až do konce utkání, ale nevydržel před koncem se do úniku dva na brankáře Pytel a Mad Marw. Pytel zasunul prudkou Mad Marwovu přihrávku do prázdné branky a bylo srovnáno.Daný stav již se do konce zápasu nezměnil a tak museli rozhodnou penalty. Jako první se na penaltu přihlásil s velkým sebevědomým v hlase Pytel po něm se přidal Mad Marw a hledal se poslední Tompro ani Marfo se vyhledem k loňskému penaltovému neúspěchu ve finále nehlásili a ani nikdo další takže byl určen Kečup. Začínali hráči C.i.P. a první střelec promenil, jako první šel za Zwěř Pytel a jeho prudká střela skončila na tyči! ? druhý střelec C.i.P. proměnil. K druhé penaltě za Zwěř nastoupil Kečup a s přehledem umístil k levé tyči.Bylo jasné že pokud i třetí střelec C.i.P. nedá Bramborovi šanci nedostane se stejně jako v loňském finále řada na Mad Marwa a Zwěř na penalty opět neuspěje a třetí exekutor C.i.P. se stejně jako předchozí nemýlil a rozhodl tak o umístění svého týmu na 5.místě.

Po zápase o 5. místo přišli na řadu souboje o medailové pozice. V zápase o 3. místo a zisk poháru za 3. místo se utkali obě neznáme před začátkem turnaje Koksovna a Raďošovci. Koksovna nakonec zvítězila 2:1 a svou premiéru na Zwěř cupu si okořenila ziskem poháru za 3.místo a lahví 0,7L golf vodky. Raďošovci zopakovali umístění z loňského ročníku kde skončili rovněž čtvrtí akorát loni to znamenalo poslední místo…. Ve finále turnaje se tedy utkali AC Čepo a Beach Boys Odry. Na začátku utkaní se BBO dostali do vedení díky brance nejlepšího střelce turnaje který vstřelil svou 5 branku na turnaji. Nicméně Čepu se povedl dokonalý obrat a před koncem zápasu při vedení Čepa 3:1 již bylo v podstatě rozhodnuto. BBO se přes veškerou snahu již nepodařilo výsledek ani s korigovat a tak se vítězem 2. ročníku Zwěř cupu stalo AC Čepo. Trenéři (vedoucí) týmu a kapitáni zvolili nejlepším brankářem turnaje Adama Hrůzu z Raďošova týmu a nejlepším hráčem turnaje Františka Murina, který se zároveň s pěti brankami stal nejlepším střelcem turnaje. Po předání cen již palubovka haly osiřela a hala smutně potemněla další ročník Zwěř cupu je za námi...

Umístění, tabulky a výsledky jednotlivých zápasů:

Skupina A
AC Čepo C.i.P. Koksovna Tarasco body skóre umístění
AC Čepo Z 2 : 1 3 : 3 1 : 0 7 6 : 4 2.
C.i.P. 1 : 2 W 0 : 2 2 : 0 3 3 : 4 3.
Koksovna 3 : 3 2 : 0 Ě 3 : 1 7 8 : 4 1.
Tarasco 0 : 1 0 : 2 1 : 3 Ř 0 1 : 6 4.

Skupina B
BBO Raďošovci Pustkovec B Zwěř body skóre umístění
BBO C 1 : 1 2 : 1 3 : 1 7 6 : 3 2.(los)
Raďošovci 1 : 1 U 3 : 1 2 : 1 7 6 : 3 1.(los)
Pustkovec B 1 : 2 1 : 3 P 1 : 1 1 3 : 6 4.(los)
Zwěř 1 : 3 1 : 2 1 : 1 05 1 3 : 6 3.(los)

o 7. místo
Tarasco - Pustkovec B 0:1

1. semifinále
Koksovna – Beach Boys Odry 0:2

2. semifinále
AC Čepo – Raďošovci 2:1

o 5. místo
C.i.P. – Zwěř 1:1 p. 3:1

o 3.místo
Koksovna – Raďošovci 2:1

FINÁLE
Beach Boys Odry – AC Čepo 1:3

1. místo: AC Čepo (pohár, diplom, 1L myslivce)
2. místo: Beach Boya Odry (pohár, diplom, 1L stalinovy slzy)
3. místo: Koksovna (pohár, diplom, 0,7L golf vodka)
4. místo: Raďošovci (diplom, 0,7L lašská vodka)
5. místo: C.i.P. (diplom, 0,5L plum vodka)
6. místo: Zwěř (diplom, 0,5L amundsen vodka)
7. místo: Pustkovec B (diplom, 0,5L lašská vodka)
8. místo: Tarasco (diplom, 0,5L lašská vodka)

Nejlepší hráč turnaje: František Murin z týmu Beach Boys Odry (diplom, 0,5L lašská vodka)
Nejlepší brankář turnaje: Adam Hrůza z týmu Raďošovci (diplom, 0,5L lašská vodka)
Nejlepší střelec turnaje: František Murin z týmu Beach Boys Odry (diplom, 0,5 lašska vodka)

MadMarw